Ciprian Tătărușanu a debutat la Milan în aceeași zi în care a fost prezentat. Ce evoluție a avut românul

Portarul român Ciprian Tătărușanu a debutat la AC Milan în aceeași zi în care a și fost prezentat oficial la gruparea în roșu și negru.

Fostul goal-keeper de la Steaua și Gloria a bifat un meci amical în tricoul lui Milan, tricoul cu numărul 1, meci amical jucat cu cei de la Brescia, trupă retrogradată din Serie A la finele sezonului trecut.

Lyon a anunțat oficial transferul lui Tătărușanu la AC Milan: Câți bani a încasat în schimbul portarului român și motivul vânzării

Stefano Pioli, antrenorul lui Milan, a decis să îi acorde câteva minute şi lui Ciprian Tătăruşanu.

Românul a fost introdus în a doua repriză, la scorul de 3-0, iar în minutul 74, Brescia a marcat în poarta internaţionalului român, iar partida s-a terminat cu victoria "diavolilor", scor 3-1.

Golurile au fost marcate de Kessie, Samu Castillejo şi tânărul atacant Lorenzo Colombo, pentru marele Milan.

Rămâne de văzut dacă el va fi folosit în partida de Europa League de joia viitoare a lui Milan cu cei de la Shamrock Rovers.