Ciprian Deac a aflat verdictul medicilor: Cât va lipsi veteranul lui CFR Cuj

Ciprian Deac a aflat cât timp va lipsi de pe teren după accidentarea din meciul cu UTA Arad.

Deac nu va absenta o lungă perioadă de pe teren, astfel că veștile pentru cei de la CFR Cluj sunt bune.

Potrivit Fanatik, Deac va intra pe mâna fizioterapeutului începând de miercuri.

El ar trebui să rateze meciurile cu Slavia Praga și Sepsi, conform sursei citate. Pe de altă parte, Deac insistă să revină mai repede doar pentru a-și ajuta echipa. El a luat parte la antrenamentul de miercuri și insistă să joace cu Slavia, dar Dan Petrescu nu știe dacă să riște.

Deac a suferit o intrare criminală a lui Damian Isac, jucător care a fost eliminat de arbitru.

Amintim că UTA Arad și CFR Cluj au terminat la egalitate, scor 1-1, în etapa a 13-a din Superliga.

Campioana a deschis scorul în minutul 32, prin Nana Boateng, cu o lovitură de cap după un corner.

Egalarea a venit în minutul 59, după ce Kolinger și-a băgat mingea în propria poartă.

Din minutul 74, arădeanul Isac a fost eliminat. De asemenea, CFR a mai avut două bare în acest meci.

După acest rezultat, CFR Cluj este pe locul 3, cu 22 de puncte, în timp ce UTA este pe locul 9, cu 16 puncte.