Ce scrie presa din Spania despre Ianis Hagi, uitat încă o dată pe banca de rezerve la Alaves

Ianis Hagi a stat din nou pe bancă la Deportivo Alaves, echipă spaniolă care s-a impus vineri seara în La Liga, scor 3-2 cu cei de la FC Sevilla.

Lăsat pe bancă și în etapa precedentă, băiatul legendarului Gică Hagi nu a jucat niciun minut nici în jocul de ieri seara, fiind așadar al doilea joc consecutiv în care el este uitat pe banca de rezerve.

Este din ce în ce mai clar că mijlocașul român de 25 de ani nu mai reprezintă o variantă pentru echipa de start a lui Alaves în momentul de față, iar presa iberică a notat vineri seara: "Deși Ianis Hagi are un anumit rol și a primit minute aproape în fiecare meci, performanța lui a scăzut și nu pare o opțiune valabilă pentru formația noastră".

Cel mai probabil, mijlocașul român va continua la gruparea din La Liga până la finalul acestui sezon, acolo unde este împrumutat de gruparea scoțiană Glasgow Rangers.

Cotat la 3,5 milioane de euro, Hagi a bifat doar două goluri marcate și o pasă de gol de când a ajuns în Spania la gruparea bască Alaves.