Bogdan Stancu, de neoprit în Turcia (Video)

Atacantul român Bogdan Stancu pare într-o formă deosebită în Turcia, acolo unde activează pentru gruparea Genclerbirligi.

În etapa a 32-a a campionatului Turciei, Bogdan Stancu a marcat un gol și a dat o pasă decisivă în partida câștigată de gruparea sa Genclerbirligi în fața celor de la Goztepe.

Stancu, fostul vârf stelist, a marcat al doilea gol al echipei sale în minutele de prelungire ale primului mitan, după ce pasase decisiv la prima reușită.

Golurile partidei le puteți urmări în imagini VIDEO pe acest link.

Românul a jucat până în minutul 87, iar după această reușită a ajuns pe locul 5 în clasamentul golgheterilor din Super Lig, cu 14 goluri bifate în actuala stagiune.

În etapa trecută, românul înscria unicul gol al lui Genclerbirligi din meciul cu Fenerbahce, scor 1-1. Cu prilejul acestei victorii, echipa lui Stancu a urcat pe locul 12 în clasament, cu 36 de puncte, aflându-se la cinci lungimi de ocupanta primului loc retrogradabil, Kayserispor, fosta grupare a lui Sapunaru.

Apasă aici pentru a vedea toate știrile din sport de pe SpotMedia.ro.