Barcelona a eliminat-o cu emoții pe Galatasaray, cu Cicâldău și Moruțan pe teren

FC Barcelona s-a calificat cu greu, joi seara, în sferturile de finală ale Europa League.

După 0-0 în tur pe Camp Nou, catalanii s-au impus la limită în returul de la Istanbul, cu Galatasaray, scor 2-1.

Cicâldău a fost titular la Galatasaray și a contribuit la deschiderea scorului. Fostul mijlocaș al Universității Craiova a executat bine un corner, iar Marcao a punctat cu capul în minutul 28.

Trupa lui Xavi a egalat până la pauză, prin Pedri (min.37), iar în debutul părții secunde a întors scorul prin Aubameyang (min.50).

Cicâldău a fost înlocuit în minutul 74 cu Moruțan.

Galatasaray: Pena - Boey, Nelsson, Marcao, van Aanholt - Kutly, Antalyali - Babel, Cicâldău, Akturkoglu - Gomis.

Barcelona: ter Stegen - Dest, Garcia, Pique, Alba - de Jong, Busquets, Pedri - Traore, Aubameyang, Torres.