Antrenorul Ternanei, fascinat de Dennis Man: "Băiatul ăsta nu are ce să caute aici"

Antrenorul formației Ternana, Roberto Breda, s-a arătat fascinat de Dennis Man.

Breda a afirmat, după partida dintre Parma și Ternana, că Dennis Man este un jucător prea bun pentru a evolua în Serie B.

"Băiatul ăsta, Man, nu are ce să caute în Serie B. Din punctul meu de vedere, ar trebui să joace în Serie A, la anumite echipe, atunci când are astfel de zile", a spus Roberto Breda.

Fotbalistul român a fost eroul Parmei în victoria din Serie B, scor 3-1, contra celor de la Ternana.

Dennis Man a reușit să egaleze în minutul 10 cu un șut la colțul lung din interiorul careului.

Apoi, Man a pasat la celelalte două goluri marcate de Parma: pentru Cyprien în minutul 52 și Bernabé în minutul 55.

Parma este pe primul loc în clasamentul din Serie B, cu 4 puncte peste Venezia.

Dennis Man are 7 goluri marcate în acest sezon de Serie B și este al treilea golgheter. Mai are și 2 reușite în Cupa Italiei.