Antrenorul lui Rangers explică de ce Ianis Hagi a dispărut din lot la ultimul meci

Antrenorul formației Rangers, Michael Beale, a explicat motivul pentru care Ianis Hagi nu a fost inclus în lotul pentru partida cu Rangers.

Potrivit spuselor lui Beale, Ianis a acuzat o stare de oboseală după ce a revenit pe teren la finalul lunii ianuarie.

"Ianis va reveni la antrenament. I-am dat liber două zile pentru a se odihni după revenire", a spus Beale.

Fără Ianis Hagi, Rangers a câștigat partida cu Hearts, scor 3-0. Ianis va reveni pe teren sâmbătă, contra lui Ross County.

Ianis a disputat 20 de minute în partida cu Ross County, în primul meci după un an de pauză.

Este de așteptat ca Ianis să mai fie rezervă o perioadă, până când își va recăpăta ritmul de joc.