Andrei Rațiu, gol și evoluție excelentă pentru Rayo Vallecano: Ce notă a primit Video

Andrei Rațiu, gol și evoluție excelentă pentru Rayo Vallecano: Ce notă a primit <span style="color:#990000;">Video</span>

Internaționalul român Andrei Rațiu (26 de ani) a marcat, luni seara, în meciul Rayo Vallecano – Osasuna 3-1, din etapa a cincea a campionatului Spaniei.

Reușita lui Rațiu, venită cu un șut de la marginea careului de 16 metri în minutul 50, a adus egalarea pentru echipa fundașului dreapta din naționala României. (VIDEO AICI)

Rațiu a fost titular la Rayo Vallecano și a rămas pe teren până la finalul jocului. A fost notat cu 8,1 de Sofascore, cea mai mare notă de pe teren.

Andrei Rațiu a marcat primul său gol al sezonului la Rayo Vallecano în trei meciuri jucate (260 de minute) în noul sezon din campionatul Spaniei.

El este cotat la trei milioane de euro de către Transfermarkt.