FCSB are mai mulți fotbaliști care au refuzat să mai mănânce înaintea meciului cu Olympique Lyon din optimile Europa League.
Ultimul intrat pe această listă este Florin Tănase. Acesta a văzut un interviu în care Cristiano Ronaldo spunea că nu mănâncă în ziua meciurilor și încearcă să copieze tactica portughezului.
"Florin Tănase a zis că va încerca să nu mănânce deloc înaintea meciului. Cristiano Ronaldo înțeleg că nu mănâncă în ziua meciului", a spus managerul Mihai Stoica la Prima Sport.
De la FCSB, nici Joyskim Dawa, Malcom Edjouma și Baba Alhassan nu mai mănâncă ziua. În cazul lor, explicația are o logică: cei trei sunt musulmani, iar în această perioadă este Ramadanul. Astfel, ei pot mânca doar după ce apune soarele.
Situația l-a scos din sărite pe Gigi Becali, care a declarat că vor juca doar fotbaliștii care vor să mănânce.
FCSB o întâlnește pe Olympique Lyon joi, de la ora 19:45, în direct pe SpotMedia.ro.