FCSB, anunț despre revenirea lui Vlad Chiricheș pe teren

FCSB a făcut un anunț important despre revenirea lui Vlad Chiricheș (34 de ani) pe teren.

Accidentat la final de august în înfrângerea cu UTA, 1-2, Vlad Chiricheș se află în plin proces de recuperare după operația efectuată ca urmare a rupturii musculare pe care a suferit-o în partida de la Arad.

Prin vocea lui Mihai Stoica, FCSB a anunțat că Vlad Chiricheș ar putea juca primul meci după accidentare în martie în play-off-ul Superligii, după pauza pricinuită de meciurile echipei naționale a României.

"Eu cred că, îmi doresc din toată inima ca după prima etapă din playoff să revină Vlad Chiricheş. Ăsta a fost targetul de la început. După prima etapă de play-off e o întrerupere pentru naţională, exact, ăsta e targetul pentru el. Recuperarea merge foarte bine", a spus Mihai Stoica, la Orange Sport.

Revenit în vară la FCSB după 10 ani, Vlad Chiricheș a strâns doar 518 minute în șapte meciuri din toate competițiile sezonului până la accidentare, fără gol sau pasă de gol.