Ianis Hagi, dublă într-un meci câștigat cu 10-0 de Deportivo Alaves: Reacția presei din Spania

Ianis Hagi (25 de ani) a reușit să marcheze două goluri într-un meci câștigat de Deportivo Alaves cu 10-0.

Meciul Deportivo Murcia – Deportivo Alaves 0-10 i-a oferit lui Ianis Hagi prilejul de a marca primele sale goluri în tricoul echipe din Spania.

În minutul 63, la două minute după ce a intrat pe teren, Ianis Hagi a marcat pentru prima dată și a dus scorul la 6-0. A doua reușită a lui Ianis Hagi a venit în minutul 79, pentru 9-0. Presa din Spania l-a lăudat pe Ianis Hagi pentru goluri și pentru întreaga prestație.

"Două goluri marcate. Din piciorul său au venit reușitele de 6-0 și 9-0, pe lângă faza fixă din care a rezultat golul șapte. Calitatea sa tehnică incontestabilă a făcut din nou diferența", a scris Noticias de Alava.

"Vine de pe bancă și reușește o dublă prin care face și mai mare diferența de scor", notează El Correo.

Ianis Hagi a strâns opt meciuri la Deportivo Alaves, după împrumutul de la Rangers, timp în care a marcat de două ori și a livrat o pasă de gol.