Ce spune Simona Halep înaintea debutului în turneul de la Roma

Simona Halep a vorbit despre parcursul pe care îl va avea în turneul de la Roma.

Sportiva noastră a afirmat că se așteaptă să aibă câteva meciuri dificile.

"E un turneu frumos, chiar și fără spectatori. Sunt restricții destul de mari, dar eu mă bucur că pot să joc turneul și sper să o fac și bine. E un turneu puternic, dar așa a fost întotdeauna. A fost greu mereu, așa că mă aștept din primul meci să fie foarte dificil. Nu o să fie niciun meci ușor aici", a spus Simona Halep pentru Digi Sport.

Sportiva noastră o va întâlni în turul 2 de la Roma pe italianca Jasmine Paolini, aflată pe locul 99 în clasamentul WTA.

Sportiva din Italia, beneficiară a unui wild card, a învins-o pe Anastasija Sevastova, scor 6-2, 6-3, într-o oră și 6 minute de joc.

Partida dintre Simona Halep și Paolini va avea loc cel mai probabil miercuri.

Aceasta va fi prima întâlnire dintre Simona și Paolini.

Jasmine Paolini măsoară 1.60 metri, are 24 de ani, și nu s-a remarcat în mod deosebit în circuitul WTA.

Ea a jucat mai mult în ITF, unde are 8 trofee câștigate. Cel mai sus în clasamentul WTA a ajuns pe locul 93.