CFR Cluj a câștigat un meci pe care a riscat să-l piardă la masa verde

CFR Cluj a obținut cu mari emoții toate cele trei puncte din jocul cu CS Mioveni.

Campioana României s-a impus cu 4-2 în meciul jucat sâmbătă seara în etapa a 3-a din Superligă.

Debeljuh (min.34 și 38), Deac (min.45+2 - penalti) și Hoban (min.72) au marcat pentru gazde, în timp ce reușitele oaspeților au fost semnate de Rusu (min.7 și 61).

În minutul 62, noua nocturnă a stadionului Dr. Constantin Rădulescu a cedat, iar jucătorii au fost trimiși la cabine, unde au stat aproximativ 45 de minute.

Organizatorii au reușit în cele din urmă să facă lumină, apelând la vechea nocturnă, iar meciul s-a reluat.

Dacă jocul nu se relua în decurs de 60 de minute de la întreruperea lui, CFR Cluj risca să piardă întâlnirea la masa verde, așa cum scrie în regulament.

Cu victoria de sâmbătă seara, CFR Cluj a ajuns la 6 puncte în clasamentul din Superligă și a urcat pe poziția a 5-a.

CS Mioveni rămâne pe ultimul loc al ierarhiei, cu 0 puncte.

CFR Cluj: Scuffet - Manea, Graovac, Burcă, Camora - Boateng, Bordeianu - Deac, Jefte, Petrila - Debeljuh.
Antrenor: Dan Petrescu.

CS Mioveni: Croitoru - Balaur, Scarlatache, Garutti - Oancea, Veres, Pop, Trif - Buziuc, Rusu, Coșereanu.
Antrenor: Alexandru Pelici.

Arbitru: Bogdan Dumitrache.