Liga 1: FCSB câștigă la scor cu Astra

FCSB a debutat cu dreptul în acest sezon, după ce a câștigat cu 3-0 pe terenul Astrei Giurgiu.

Gruparea lui Toni Petrea a profitat din plin de problemele fizice acuzate de Astra și s-a impus fara emoții la Giurgiu.

Scorul a fost 3-0, dar putea lua cu ușurință proporții, dar Coman, Tănase, Man și Buziuc au ratat numeroase ocazii.

1-0 s-a făcut în minutul 33, cand Dennis Man a punctat cu un șut din marginea careului.

Trei minute mai târziu, FCSB a facut 2-0 prin Tănase, care a punctat cu o lovitură de cap.

În acest meci au debutat la FCSB jucătorii Sergiu Buș, Marius Briceag și Alexandru Buziuc, fără să aibă evoluții strălucite.

Golul de 3-0 a venit în prelungiri, când Moruțan a punctat din penalti.

Pentru FCSB urmează meciul din Europa League cu Shirak, joi de la ora 21:30.