Echipa din play-off care face prima ofertă oficială pentru Denis Alibec: „Îl pun pe picioare instantaneu”

Echipa din play-off care face prima ofertă oficială pentru Denis Alibec: „Îl pun pe picioare instantaneu”
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

După ce despărțirea de FCSB este ca și iminentă, Denis Alibec primește cu adevărat prima mână de ajutor și prima ofertă clară.

Și asta chiar de la o formație de play-off, care anunță chiar că vrea să se lupte la titlu și a reprezentat o mare surpriză în acest început de sezon regular. E vorba de FC Botoșani, iar patronul Valeriu Iftime a declarat că e sigur că ar face o mare afacere cu aducerea fostului campion cu Astra sau cu Farul Constanța.

Atacantul de 34 de ani nu a impresionat deloc în acest campionat la FCSB, iar acum primește o ofertă de la Botoșani, echipă ce ar fi putut să termine anul în Liga 1 pe primul loc, cu puțină șansă.

„O să vorbesc zilele următoare cu Leo Grozavu, nu am apucat încă. Să vedem dacă lui Alibec i-ar conveni 6 luni la Botoșani. L-aș pune pe picioare instantaneu. Redevine cel mai bun fotbalist din România dacă vine la noi. Totuși, totul depinde de fotbalist.

Ăsta nu e un fotbalist să stea pe dreapta, nu există! Nu există, credeți-mă! Nu este o scuză pentru nimeni ca Alibec să nu joace. Totul depinde de încrederea pe care i-o dai, să-i spui că este cel mai bun. Dacă ar vrea să vină la Botoșani, Alibec ar fi numărul 1. Împrumut, ce vrea el.

Nu e Alibec pe teren, toată lumea pierde, să știți! Nu e sănătos pentru cei care iubesc fotbalul. Un talent rar. O să ne pară rău dacă nu joacă acum, are și el o vârstă”, a spus Valeriu Iftime, conform televiziunii Digisport.

Alibec a ajuns să aibă o cotă de piață de 500.000 de euro, având doar 12 meciuri bifate, un gol și 2 pase decisive la FCSB, în această stagiune.

D.A.


Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri din fotbal!