Florinel Coman a ales echipa unde vrea să își resusciteze cariera: A primit raspunsul pe loc

Florinel Coman a ales echipa unde vrea să își resusciteze cariera: A primit raspunsul pe loc
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

Florinel Coman (27 de ani) nu joacă atât de mult pe cât și-ar dori în Qatar și și-a ales echipa unde vrea să-și resusciteze cariera.

Plecat de la FCSB în vara lui 2024, la Al Gharafa în Qatar, Coman și-ar dori să revină la echipa bucureșteană pentru se pune din nou pe picioare.

Doar că răspunsul primit din partea FCSB nu a fost cel așteptat. Gigi Becali, patronul campioanei României, l-a sfătuit pe Coman să rămână în Qatar, cel puțin pentru moment, pentru a încasa banii pe contractul semnat în 2024.

"El a spus 'nea Gigi, vreau să joc'. Eu i-am spus 'Lasă fotbalul'. El voia să vină la noi, a fost la mine acasă. I-am spus atunci 'Uită-te la mine, în ochii mei! Promite-mi că nu te mai interesează fotbalul, ci banii.

Fotbalul trece, dar banii rămân la copilul tău. Îi iubești pe copilul tău și pe nevasta ta? Atunci stai și suferă pentru copilul tău și pentru nevasta ta'", a declarat Gigi Becali, la Fanatik.

Florinel Coman a jucat doar patru meciuri la Al Gharafa în noul sezon, a înscris două goluri și a oferit o pasă decisivă.


În fiecare zi scriem pentru tine. Dacă te simți informat corect și ești mulțumit, dă-ne un like. 👇