Mihai Lixandru a aflat verdictul medicilor după accidentarea suferită în meciul cu UTA Arad

Mihai Lixandru (23 de ani) a aflat verdictul medicilor după accidentarea suferită în meciul câștigat de FCSB pe teren propriu, scor 2-0, cu UTA Arad, în etapa a opta din Superliga.

Lixandru a ieșit de pe teren, ajutat de stafful medical al FCSB să meargă, în repriza a doua a meciului cu UTA.

După ce s-a "rupt" în minutul 57 al partidei de pe Arcul de Triumf, Mihai Lixandru a suferit o entorsă la gleznă, scrie gsp.ro, iar prezența sa la echipa națională a României, unde fusese convocat de Mircea Lucescu, este sub semnul întrebării.

Mihai Lixandru a jucat 14 meciuri (805 minute) în toate competițiile sezonului la FCSB, timp în care a marcat o dată.

El este cotat la un milion de euro de către Transfermarkt.