Dennis Man a marcat în poarta lui AC Milan: Al doilea gol în două meciuri din Serie A

Dennis Man are un start fulminant de sezon în Serie A!

Fotbalistul român a marcat în minutul 2 al meciului cu AC Milan, câștigat de Parma cu 2-1.

Dennis Man a punctat cu un șut plasat după o centrare din partea stângă.

Este al doilea gol în două meciuri pentru Dennis Man în acest sezon, după cel din partida cu Fiorentina.

El a mai avut o ocazie mare de gol în partea secundă, când a tras puțin alături după o preluare bună, iar în minutul 75 a fost schimbat.

Dennis Man și-a prelungit contractul în această vară cu Parma și are un salariu de 2 milioane de euro pe an.

Valentin Mihăilă a fost și el titular la Parma în acest meci, iar în minutul 44 a tras în bară după ce a trecut de portarul lui Milan. Apoi, trei minute mai târziu a scăpat singur cu portarul, dar a fost ajuns din urmă și a tras slab. Românul a fost scos de pe teren în minutul 70.

AC Milan a egalat în minutul 66, prin Pulisic, dar Cancellieri a adus-o pe Parma în avantaj în minutul 79.