Presa britanică îl laudă pe Radu Drăgușin după o evoluție foarte bună în fața lui Bayern Munchen

Fundașul central român Radu Drăgușin, 22 de ani, a avut o evoluție apreciată în meciul amical pe care echipa sa, Tottenham Hotspurs, l-a pierdut cu scorul de 1-2.

Românul a început ca titular această partidă și a petrecut doar 45 de minute pe teren, fiind înlocuit la pauză. La pauza meciului, Ange Postecoglou a decis să îl înlocuiască pe Drăgușin cu mijlocașul Yves Bissouma.

Evoluția lui Drăgușin a fost una apreciată, el fiind notat de presa britanică cu o notă mare, 7.

"Primul său start în pre-sezon și a arătat cum este să ai un fundaș central natural acolo, părând stabil. A sosit abia la sfârșitul săptămânii trecute și a părut mai proaspăt din cauza asta", scrie presa din Insulă, prin portalul football.london.

A fost primul meci amical pentru Spurs din această vară, marcator fiind Pedro Porro în minutul patru. Pentru bavarezi au punctat Goretzka și Vidovici.

Tottenham va mai juca un meci amical cu Bayern Munchen pe 10 august.