FCSB numește jucătorul cu care îl înlocuiește pe Daniel Popa în primul 11

FCSB a anunțat o schimbare în echipa de start.

Prin vocea lui Gigi Becali, patronul echipei, FCSB a anunțat că Daniel Popa va lua loc pe banca de rezerve, în special în meciurile din preliminariile Ligii Campionilor, iar în locul său va intra David Miculescu.

Becali a spus că prestațiile celor doi din meciul cu Maccabi Tel Aviv l-au convins să facă această schimbare. Daniel Popa a fost titular și a jucat o repriză cu israelienii, în timp ce David Miculescu a fost introdus pe teren după pauză.

”Acolo s-a văzut diferența dintre Popa și Miculescu. Miculescu e mai valoros decât Popa, m-am convins. Nu neapărat de bani, e mai puternic, câștigă mai multe dueluri.

Atacantul de careu trebuie să câștige dueluri, chiar dacă nu dă gol. N-are rost să discutăm. Da (n.r.- Miculescu, opțiunea numărul 1)”, a spus Gigi Becali, la Digi Sport.

FCSB și Maccabi Tel Aviv au remizat, scor 1-1, în prima manșă a turului doi preliminar din Liga Campionilor.