Premier League s-a reluat: Manchester City i-a aplicat o corecție lui Arsenal

În Premier League s-au disputat miercuri seara primele meciuri după întreruperea cauzată de pandemia de coronavirus.

Aston Villa si Sheffield United au terminat la egalitate, scor 0-0, iar Manchester City a învins-o categoric pe Arsenal Londra, cu 3-0.

"Cetățenii" au punctat prin Raheem Sterling, în minutul 45, Kevin De Bruyne, în minutul 51 - penalti, și Phil Foden, în prelungiri.

"Omul negru" pentru Arsenal a fost fundașul brazilian David Luiz, care a greșit ca un începător la primul gol, iar apoi a fost eliminat pentru un fault asupra lui Riyad Mahrez, arbitrul arătând și punctul cu var.

Cu această victorie, Manchester City și-a consolidat poziția a doua în clasamentul din Premier League.