David Popovici, medalie de bronz în proba de 100m mixt la Campionatele Naționale de înot în bazin scurt

David Popovici a câștigat, sâmbătă, medalia de bronz în proba de 100 de metri mixt la Campionatele Naționale de înot în bazin scurt de la Otopeni.

Popovici a terminat cursa cu timpul de 54.58. Medalia de aur a câștigat-o Patrick Sebastian Dinu, cu timpul de 54.17, iar pe locul 2 s-a clasat Mihai Gergely, cu 54.41.

Popovici a câștigat, astfel, a treia medalie la această competiție, după ce a cucerit aurul la 100 și 200 de metri liber.

Campionatul Naţional de înot de la Otopeni este o competiţie test în vederea Campionatului European în bazin de 25 de metri, programat luna viitoare (5-10 decembrie), tot la Otopeni.