Meci de infarct în Liga 2: Gloria Buzău - CSA Steaua era 2-2 în minutul 87, dar s-au marcat încă 4 goluri până la final

Gloria Buzău și CSA Steaua au oferit un meci spectaculos în Liga 2, la Buzău, încheiat 4-4.

Steliștii au deschis repede scorul și au luat avantaj dublu, 2-0, după golurile marcate de Adrian Ilie (4) și Alin Raicu (30). Prima repriză s-a încheiat cu două goluri marcate de Gloria Buzău, care a egalat chiar înainte de pauză, după începutul slab.

Chichă-Roșă (38) și Valentin Dumitrache (44) au egalat situația pe tabelă. Buzoienii au trecut în avantaj în minutul 68, când Cristian Dumitru a marcat dintr-un penalty.

Ultimele minute ale partidei Gloria Buzău - CSA Steaua au fost de infarct. Mai întâi, în minutul 88, Chipirliu a egalat. Andreas Mihaiu a adus-o iar pe Gloria în avanataj, în minutul 90, iar scorul final l-a stabilit Dean Beța, care a înscris în poarta goală după ce buzoienii au bâlbâit o minge în propriul careu, în minutul 90+2.

Gloria Buzău ocupă locul 3 în clasamentul Ligii 2 după opt meciuri, cu 15 puncte, în timp ce CSA Steaua e pe locul 13, cu doar 9 puncte și fără nicio victorie în ultimele cinci din opt partide.