Ianis Hagi a debutat pentru Alaves în Spania într-o victorie importantă (Video)

Mijlocașul român Ianis Hagi și-a făcut prima apariție pe teren pentru Deportivo Alaves, noua sa formație care evoluează în Primera Division.

Băiatul legendarului Gică Hagi a intrat pe teren în minutul 87 al partidei cu Valencia, câștigată sâmbătă seara de basci cu scorul de 1-0, într-o partidă din runda cu numărul 4 din La Liga.

Internaționalul român împrumutat aici de Rangers a fost introdus pe teren de Luis Garcia cu trei minute înainte de final, în locul lui Jon Guridi, fără să se remarce însă în vreun anumit fel pe gazon.

Cenk Ozkacar, stoperul turc al Valenciei, și-a trimis balonul în proprie poartă în minutul 6, acesta fiind singurul gol al partidei.

Alaves are 6 puncte în acest debut de Primera, urmând să evolueze după pauza prilejuită de meciurile internaționale în deplasare la Rayo Vallecano.