Prima decizie luată de FCSB după victoria cu UTA: Dică nu mai tolerează ratările jucătorilor

FCSB a reușit a treia victorie la rând în campionat, dar Nicolae Dică este nemulțumit.

FCSB a ratat mai multe ocazii mari de gol, iar Dică a anunțat că de acum înainte jucătorii vor fi puși câte 40 de minute la fiecare antrenament să exerseze șuturile la poartă.

"Pe faza ofensivă marcam puţin, să ai 7-8 ocazii clare şi să marcăm doar un, gol două… nu este bine. Important e că ne-am creat ocazii. A doua repriză nu ne-au pus mari probleme. Eu spun că la ocaziile pe care le creăm trebuie să avem mai multe goluri.

Facem 40 de minute finalizare de acum înainte. Ce să zic? Nu e ok să avem atâtea ocazii şi să marcăm aşa puţin", a spus Nicolae Dică, potrivit Orange Sport.

Amintim că FCSB a învins-o pe UTA Arad, scor 2-1, în etapa a 14-a din Superliga.

După acest rezultat, FCSB a urcat șase locuri în ierarhia Superligii și a ajuns pe locul 7.

Pentru FCSB urmează meciul de joi din Cupa României din deplasare de la UTA Arad, iar apoi confruntarea de duminică din Superliga cu Sepsi OSK.