Rezultat perfect pentru România în celălalt meci de sâmbătă din Liga Națiunilor. Cum arată clasamentul după trei etape

România a învins Finlanda cu 1-0 sâmbătă seara pe stadionul Giulești, bifând prima victorie din această campanie de Liga Națiunilor, însă a avut noroc și în ceea ce privește rezultatele celorlalte adversare ale sale.

Astfel, în cealaltă partidă jucată în grupa 3 din Liga B a Nations League, Muntenegru și Bosnia s-au anulat reciproc, scor 1-1 la Podgorica. Bosnia a deschis scorul prin Menalo în minutul 62, iar egalarea a venit spre final de joc, gazdele găsind poarta adversă prin Marusici, minutul 77.

România a învins Finlanda în Liga Națiunilor

Iată cum arată clasamentul grupei României după trei etape:

1. Bosnia și Herțegovina 5 puncte, golaveraj 3-2
  2. Finlanda 4 puncte, golaveraj 3-2
  3. Muntenegru 3 puncte, golaveraj 3-3
  4. România 3 puncte, golaveraj 1-3

O grupă foarte strânsă așadar la jumătatea campaniei de Nations League, iar pentru noi în luna iunie mai urmează doar un joc, tot acasă pe Giulești, cu Muntenegru, pe 14 iunie, LIVE pe SpotMedia.ro.

Jocul va avea loc de la ora 21,45, iar de la aceeași oră se va disputa și partida dintre Bosnia și Finlanda.