Avertismentul lui Duckadam după ultimele meciuri ale lui FCSB

Fostul președinte de imagine al FCSB, Helmuth Duckadam, a lansat un avertisment după ultimele două meciuri ale echipei.

Duckadam spune că este impardonabilă căderea suferită de FCSB în meciurile cu CS Hunedoara și Academica Clinceni.

"Au legat victorii, asta e foarte important pentru moral, dar jocul încă nu merge cum ne aşteptam. Au foarte multe momente, minute, în care nu se regăsesc. Au perioade de joc foarte bune şi perioade foarte slabe.

Nu e permis la o echipă cu pretenţii la titlu şi să evolueze ca lumea în Europa să ia trei goluri de la Hunedoara şi în interval de timp atât de scurt. Au avut emoţii şi cu Clinceni. Cred că mai are mult de muncă Edi", a spus Helmut Duckadam, conform DigiSport.

La Hunedoara, FCSB a condus cu 3-0, dar a fost egalata si a intrat in prelungiri, unde a castigat cu 5-3.

Apoi, cu Clinceni, FCSB s-a impus cu 3-2, dupa ce a condus cu 2-0 si 3-1.