Mesajul lui Luis Suarez pentru cei de la Barcelona după ce a cucerit titlul cu Atletico Madrid în Spania

Marele fotbalist uruguayan Luis Suarez a ținut să trimită săgeți înspre fosta sa formație FC Barcelona, după ce a cucerit titlul de campion în tricoul lui Atletico, sâmbătă seara.

Chiar Suarez a marcat golul care a făcut-o pe Atletic campioană, scor 2-1 în deplasarea de la Valladollid, în minutul 67, după ce gazdele au deschis scorul în minutul 18 prin Plano și conduceau la pauză cu 1-0.

“Am trăit o perioadă foarte dificilă la Barcelona, nu m-au apreciat acolo și m-au forțat să plec, iar aici la Atletico m-au primit cu brațele deschise.

Toată familia mea a suferit alături de mine, a fost cel mai dificil sezon. Atletico a reușit un sezon uriaș, am fost cei mai constanți și meritam titlul”, a fost reacția lui Suarez după titlul cucerit de Atletico, pentru presa din Spania.

Este primul trofeu pentru clubul din capitala Spaniei din 2014 încoace, acesta fiind al 11-lea titlu de campioană în Spania pentru Atletico.

Resumen de Real Valladolid vs Atlético de Madrid (1-2)

Suarez a fost îndepărtat la finele sezonului trecut de la Barcelona de noul antrenor olandez Ronald Koeman.