Rezultate Serie A: Ce au făcut AS Roma, Lazio, Napoli și Atalanta. Un român a marcat

Duminică după-amiază s-au jucat 7 meciuri în etapa a 15-a din campionatul Italiei. Trei români au fost titulari pentru echipele lor.

Vlad Chiricheș a marcat unicul gol al lui Sassuolo, în minutul 75, care a fost umilită de Atalanta, scor 1-5. Golul a venit la scorul de 0-5. Românul a fost integralist și a primit un cartonaș galben în minutul 51.

Răzvan Marin a fost integralist la Cagliari, care a pierdut pe teren propriu, scor 1-4, contra lui Napoli.

Ștefan Radu a fost și el integralist la Lazio, care a terminat la egalitate, scor 1-1, la Genoa. Radu a avut o mare ocazie de a marca, dar șutul său a fost scos din vinclu.

Valentin Mihăilă a debutat pentru Parma, în Serie A, intrând în minutul 75 al partidei pierdute pe teren popriu contra lui Torino, scor 0-3.

Niciunul dintre rezultate n-a afectat componența primelor două poziții, ocupate de Inter și Milan. Roma e pe 3.

Spezia - Verona 0-1

În primul meci al etapei, Inter a învins pe Crotone cu 6-2. Portarul Ionuț Radu și atacantul Denis Drăguș au fost rezerve neutilizate la Inter, respectiv Crotone.

Tot azi se joacă Benevento - Milan, de la ora 19:00, și Juventus Torino - Udinese, de la ora 21:45.