Italienii sunt la picioarele lui Florinel Coman după meciul fenomenal făcut la Cagliari: „Debut stelar”

Italienii sunt la picioarele lui Florinel Coman după meciul fenomenal făcut la Cagliari: „Debut stelar”
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

Florinel Coman, fostul star și căpitan al celor de la FCSB, și-a făcut o apariție fantastică la Cagliari, marcând la două minute de la intrarea pe gazon, în victoria cu Parma, scor 2-1.

Nouarul lui Cagliari, acolo unde este coleg și cu Răzvan Marin, a fost spectaculos în acest meci, el intrând în minutul 69, și marcând doar două minute mai târziu, un șut din afara careului, imparabil.

După această reușită, fiind declarat MVP-ul partidei, Coman a fost elogiat în presa peninsulară, iar cele mai importante publicații de sport din Italia au reacționat imediat.

„Intră și înscrie: e greu să ceri mai mult la debutul în Serie A pentru Florinel Coman. Cagliari îl descoperă pe Coman și face un salt spre salvare salvare. Gaetano îi pasează lui Coman, care trimite un șut puternic cu piciorul drept din afara suprafeței de pedeapsă, care îl bate pe Suzuki”, a fost descrierea făcută de Gazetta dello Sport, în timp ce Tutto Mercato Web scrie despre debutul stelar al românului:

„Gol de debut stelar pentru Florinel Coman. Românul debutează în Serie A pentru Cagliari, înscriind în minutul 70. Atacantul român intră pe teren în locul lui Felici, scriindu-și prima pagină în prima ligă italiană. Un moment așteptat cu nerbădare de suporteri și de club, care mizează pe talentul fostei vedete de la Steaua București, pentru a da un nou suflu atacului rossoblu”.

Florinel Coman a fost împrumutat de către cei de la Al Gharafa la Cagliari. Salariul de 2 milioane de euro pe sezon al atacantului va fi plătit 50:50 de cele două cluburi, Cagaliari și Al-Gharafa.

D.A.


Urmărește-ne pe Facebook 👇 și află cele mai tari știri din fotbal!