Concluziile trase de antrenorul lui Rangers după eliminarea lui Ianis Hagi

Philippe Clement, antrenorul lui Rangers, a vorbit despre cartonașul roșu încasat de Ianis Hagi (25 de ani) la revenirea pe teren pentru echipa scoțiană, în meciul cu St. Johnstone.

Hagi Jr. a fost trimis pe teren la începutul reprizei secunde, a pasat decisiv și a fost eliminat în tot acest timp.

Clement a fost întrebat despre faultul de "roșu" al internaționalului român, iar belgianul a tras concluziile.

"Asta a fost să fie. Nu e un fault violent sau cu intensitate, este mai mult un fault 'stângaci', ghinionist. Dar este cartonaș roșu, clar! Totuși, după ce am urmărit reluările, nu cred că va fi o suspendare de durată.

Acum va pleca la echipa națională. Sper să aibă parte de minute acolo și când se va întoarce să ne antrenăm bine", a declarat Philippe Clement, antrenorul lui Rangers, după meci, citat de Glasgow Times.

Rangers a câștigat pe teren propriu, scor 2-0, cu St. Johnstone în Scottish Premiership, iar unul dintre golurile echipei de pe Ibrox Park a fost marcat după o pasă excelentă a lui Ianis Hagi.