Superliga: Remiză spectaculoasă între CFR Cluj și Hermannstadt, la Sibiu

CFR Cluj și Hermannstadt au remizat, scor 0-0, sâmbătă, în etapa a 10-a din Superliga României.

Prima repriză a meciului de la Sibiu a fost una cu ocazii importante de gol. În minutul 14, Kamara a reluat cu capul spre poarta lui Muțiu o centrare din corner, dar portarul sibienilor a scos excelent.

Hermannstadt a replicat în minutul 21, când Ianis Stoica a trimis un șut excelent, în forță, pe lângă poarta lui Mihai Popa. Louis Munteanu a ieșit la rampă în minutul 30, când a încercat un lob peste Muțiu, ratat, după ce a fost lansat excelent în spatele apărării lui Hermannstadt. A fost 0-0 la pauză.

În repriza secundă, Aly Abeid a ratat o ocazie uriașă, în minutul 56, când a tras pe lângă poartă din careu, cu stângul. Kamara a trimis un șut puternic de la distanță, în minutul 88, dar pe lângă poarta sibienilor. Nu s-a mai întâmplat nimic concret la niciuna dintre porți, apoi, iar partida de la Sibiu s-a terminat 0-0.

În urma rezultatului, CFR Cluj a acumulat 15 puncte și a rămas pe locul patru în clasament, în timp ce Hermannstadt a strâns 13 și se află pe poziția a șaptea.