CFR Cluj și-a aflat adversara din play-off-ul Conference League: Victorie fabuloasă în prelungiri

CFR Cluj și-a aflat, joi, adversara din play-off-ul Conference League.

Calificată în play-off-ul Conference League după un succes în dublă manșă (2-0) contra israelienilor de la Maccabi Petah Tikva, CFR Cluj aștepta rezultatul final al meciului Pafos – CSKA 1948 pentru a afla cu cine se va duela pentru un loc în grupele Conference League.

După o victorie cu 2-1 în tur, CSKA 1948 a pierdut dramatic în fața ciprioților de la Pafos. În minutul 45+2, Steeve Furtado a fost eliminat pentru cumul de "galbene". Derrick Luckassen a deschis scorul, în minutul 90+7, și a egalat la general pentru Pafos, astfel că partida a mers în prelungiri. Brazilienii Jaja (94) și Anderson Silva (100) au marcat, la rândul lor, iar Reyan Daskalov și-a înscris în proprie poartă (118).

S-a terminat 4-0 pentru Pafos în retur, pe teren propriu, și 5-2 la general, iar ciprioții vor fi adversarii CFR-ului pentru un loc în grupele Conference League. La Pafos joacă și mijlocașul român Vlad Dragomir (25 de ani).

Meciurile se vor juca pe 22 august, turul, respectiv pe 30 august, returul.