Superliga: FCSB pierde cu Oțelul Galați. Campioana n-are nicio victorie în noul sezon

FCSB a fost învinsă de Oțelul Galați, scor 0-2, în etapa a 3-a din Superliga.

Roș-albaștrii rămân fără victorie în acest sezon după un meci pe care l-au început bine, dar apoi l-au încheiat în genunchi.

FCSB a avut numeroase ocazii de a marca în startul meciului, dar David Miculescu și Luis Phelipe au ratat șanse mari.

În cele din urmă, Vlad Chiricheș a gafat, iar Cisotti a fost lăsat să șuteze de Haruț și Antwi și a înscris fără emoții în minutul 44.

În partea secundă, Zivulic a făcut 2-0 în minutul 60, cu un șut plasat din marginea careului.

După 3 etape, FCSB este pe locul 10, cu doar 2 puncte, în timp ce Oțelul este prima, cu 7 puncte.

Pentru FCSB urmează meciul de miercuri, cu Maccabi Tel Aviv.