Răspunsul dat de UEFA după ce Viking a reclamat că FCSB le-a oferit cadouri arbitrilor: "N-am mai văzut așa ceva"

Viking s-a adresat la UEFA după ce a fost eliminată de FCSB din play-off-ul pentru grupele Conference League.

Norvegienii au reclamat că arbitrii întâlnirii au primit cadouri din partea unui reprezentant al „roș-albaștrilor”.

UEFA le-a transmis recent nordicilor că este un gest comun, însă tehnicianul lui Viking se declară în continuare nedumerit.

"După cum am înțeles noi mai târziu, este de fapt un obicei comun, ca echipele să poată aduce suveniruri, logo-uri și fanioane pentru arbitri. Dar nu am mai văzut așa ceva până acum, așa că suntem în continuare nedumeriți. Cu toate acestea, nu vom face nimic mai departe", a anunțat antrenorul lui Viking, Morten Jensen, conform TV2.

Vezi: Viking o reclamă pe FCSB la UEFA: "Le-au dat patru pungi de cadouri arbitrilor"

FCSB a eliminat-o pe Viking cu un gol marcat în ultimul minut al prelungirilor dintr-o lovitură de la 11 metri.

Scorul a fost 4-3 la general pentru vicecampioana României, care s-a calificat în premieră în grupele Conference League.