Discursul dur ținut în vestiar de Edi Iordănescu după meciul lui FCSB de la Hunedoara

Edi Iordănescu a fost un car cu nervi după meciul câștigat în prelungiri de FCSB la Hunedoara.

Tehnicianul „roș-albaștrilor” a aruncat cu o sticlă și le-a ținut un discurs scurt și dur fotbaliștilor.

"Asta e bătaie de joc. Vă bateţi joc de fotbal şi de mine", a răbufnit Edi Iordănescu, potrivit Fanatik.

FCSB a învins-o cu 5-3 pe CS Hunedoara, după prelungiri. Au marcat Vlad (min.58), Herghelegiu (min.70) și Simon (min.83) pentru gazde, respectiv Stoica (min.19 și 50), Oaidă (min.30), Musi (min.95) și Gheorghe (min.98).

În timpul regulamentar, scorul a fost 3-3, asta deși vicecampioana României a avut 3-0 în minutul 50.