Mihai Pintilii și Elias Charalambous, gata să demisioneze de la FCSB: Roș-albaștrii au dat răspunsul pe loc

Mihai Pintilii și Elias Charalambous, gata să demisioneze de la FCSB: Roș-albaștrii au dat răspunsul pe loc
Sprijină jurnalismul independent
Donează acum

FCSB a anunțat, sâmbătă, după înfrângerea cu Metaloglobus, că Mihai Pintilii și Elias Charalambous și-au prezentat demisiile.

Antrenorii de la FCSB au vrut să demisioneze după ultima înfrângere suferită de FCSB, înainte de cea cu Metaloglobus.

Prin vocea lui Gigi Becali, patronul echipei, FCSB a dezvăluit că Pintilii a propus schimbarea pe banca tehnică.

Totuși, Becali a lăsat de înțeles că nu se pune problema, cel puțin deocamdată.

„Să schimbi antrenorul așa, în plină campanie europeană? Stai să vedem, Pintilii mi-a și spus după ultima bătaie pe care am luat-o: ‘Nea Gigi, poate e mai bine așa, să plecăm noi, să vină altcineva’. Du-te, mă, de aici, cum să pleci?”, a declarat Gigi Becali, la Digi Sport.

FCSB a fost învinsă, sâmbătă, scor 1-2, de ultima clasată Metaloglobus în etapa a 13-a din Superliga.

Pentru Metaloglobus este prima victorie obținută, de la promovarea în Superliga, în primul eșalon din fotbalul românesc.


În fiecare zi scriem pentru tine. Dacă te simți informat corect și ești mulțumit, dă-ne un like. 👇