Superliga: Farul obține prima victorie a sezonului, contra lui Poli Iași, într-un meci întrerupt de două ori

Farul a învins Poli Iași, scor 2-0 în etapa a 4-a din Superliga, și a obținut prima victorie a sezonului, într-un meci întrerupt de două ori.

Prima victorie a sezonului pentru Farul a venit cu peripeții, la Ovidiu. Echipa „Regelui” Hagi a învins cu 2-0, prin golurile marcate de Rivaldinho, în minutul 34, și Gabriel Iancu, în minutul 45+11.

Meciul a fost întrerupt de două ori. În prima repriză, în minutul 38, pentru că a picat nocturna. O pană de curent a întrerupt partida timp de nouă minute. A doua întrerupere a venit în minutul 64, din cauza ploii. A fost nevoie de 10 minute de întreupere înainte ca arbitrul Horia Mladinovici să reia jocul.

În urma succesului, Farul a urcat pe locul șapte, cu patru puncte, în timp ce Poli Iași a coborât pe locul 12, cu doar trei puncte.