Dennis Man a marcat pentru Parma în amicalul cu Galatasaray și a impresionat (Video)

După proaspăta prelungire a contractului cu AC Parma, Dennis Man, cel mai important jucător al noii-promovate în Serie A, a impresionat și în amicalul cu Galata.

Parma a dispus de campioana Turciei Galatasaray într-un meci amical, scor 2-0, iar golul secund a fost marcat de internaţionalul român.

Italienii au punctat prin Hernani în minutul 42, în timp ce Man a majorat avantajul în minutul 70. Intrat pe teren în minutul 60, Man, fostul jucător de la FCSB, a scăpat singur cu portarul lui Galatasaray, pe care l-a driblat şi a marcat cu poarta goală. De asemenea, Man a mai lovit bara cu un alt șut al său periculos. Pentru prestația sa, portalul SofaScore l-a notat cu nota 8. Celălalt român de la Parma, Valentin Mihăilă, a fost schimbat la pauză şi a fost notat cu 6,7.

Jucătorul crescut de UTA Arad și-a prelungit contractul cu Parma până în 2027 și a devenit cel mai bine plătit jucător din lotul cruciaților.