O nouă victorie pentru Galata cu cei doi români pe teren. Moruțan i-a vrăjit pe turci cu tehnica sa (Video)

Mijlocașul român Olimpiu Moruțan a făcut din nou spectacol în tricoul grupării Galatasaray.

După ce au plătit suma de 3,5 milioane de euro celor de la FCSB, cei de la Galata se pot considera norocoși că au pus mâna pe jucătorul ofensiv român, care până acum nu a dezamăgit în cadrul echipei turce.

Titular și duminică pentru Galata, alături și de Alex Cicâldău, Moruțan și-a etalat tehnica la o anumită fază petrecută pe finalul primei reprize:

În jocul cu Konyaspor, Fatih Terim l-a lăsat pe teren pe Moruțan până în minutul 61. Unul dintre suporterii în galben și roșu a scris pe Twitter că Moruțan este magicianul echipei lui Fatih Terim. "Îl poți opri doar dacă-l faultezi. Magicianul lui Galatasaray este Olimpiu Moruțan".

Rezultatul final a fost 1-0 pentru Galata în fața Konyei, singurul gol fiind marcat de Mostafa Mohamed în minutul patru.

În acest sezon, Morutan are 9 partide deja bifate la Galata, având două goluri marcate și o pasă de gol oferită.

Cicâldău a fost din nou integralist pentru gruparea Cim Bom.