Liga 1: Egal între Sepsi și Hermannstadt, într-un meci cu mari ambiții în Ardeal

Sepsi OSK și AFC Hermannstadt au remizat în al doilea joc al zilei de sâmbătă din Liga 1, scor 1-1 în etapa cu numărul 10 din sezonul competițional 2020/2021.

Un meci între două echipe cu mari ambiții în Ardeal, decis de două goluri marcate la două minute distanță.

Liga 1: FC Voluntari se distrează cu Poli Iași, echipa cu cea mai slabă apărare din sezon

Petrila a deschis scorul în minutul 59, el fiind un jucător împrumutat aici în Covasna de către CFR Cluj, iar două minute mai târziu, practic la următoarea fază, David Mayoral a egalat pentru sibieni, la capătul unei lovituri de colț.

Un egal care nu ajută pe cele două foarte mult în clasament. Sepsi urca pe 4 cu 16 puncte totuși, iar Sibiul vine pe 11 cu tot atâtea lungimi.

Sepsi Sfântu Gheorghe: Fernandez - Dimitrov, Bouhenna, Mitrea, Ştefan - Fulop, Fofana, Aganovic - Mitrea, Safranko, Petrila.

Hermannstadt: Cristiano - Vodă, Scarlatache, Stoica, Opruţ - Mustivar, Dâlbea - Mayoral, Addae, Joalisson - Fortes.

Arbitru: Sebastian Colțescu.

Mircea Lucescu cere amânarea derbiului cu Șahtior după un adevărat focar de coronavirus la Dinamo Kiev

Decizie bizară luată de Koeman la Barcelona. Messi, pe banca de rezerve cu Betis

Joe Biden, declarat învingător cu 284 de voturi, după ce a câștigat Pennsylvania